Az Osiris Kiadó teljes adatbázisa elérhető ELTE IP cím alól

2019. december 31-ig elérhető az Osiris Kiadó teljes adatbázisa az ELTE-n.

Az Osiris Kiadó 1994 óta meghatározó szerepet tölt be a hazai humán- és társadalomtudományi, felsőoktatási és szépirodalmi könyvkiadásban, és egyben szellemi műhelyként is működik. Az adatbázis közel 1700 kötetet tartalmaz 20 tudományterületi kategóriába rendezve.

A kiadó legfontosabb sorozatai: az Osiris klasszikusok sorozatban a magyar (Ady Endre, Arany János, Babits Mihály, Berzsenyi Dániel, Csokonai Vitéz Mihály, József Attila, Juhász Gyula, Kosztolányi Dezső, Móricz Zsigmond, Nemes Nagy Ágnes, Németh László, Petőfi Sándor, Pilinszky János, Radnóti Miklós, Szabó Lőrinc, Tóth Árpád, Vajda János, Vörösmarty Mihály stb.) és a világirodalom (Arisztophanész, Büchner, Csehov, Moliere, Schiller, Szophoklész stb.) nagyjai jelennek meg.

A gyűjtemény közvetlenül elérhető az alábbi címen: https://www.szaktars.hu/osiris/

A szaktárs felületén szintén elérhető minden ELTE polgár számára a Kronosz Kiadó gyűjteménye és a L’Harmattan Digitális Adatbázisa.